Мозочен удар причина за смртта на соработникот на Путин


Резултатите од обдукцијата на телото на соработникот на рускиот претседател Владимир Путин, Михаил Лесин, кој беше пронајден мртов во соба во хотел во Вашингтон лани во ноември, покжуваат дека тој починал како последица на мозочен удар, соопштија американските претставници.mihail-lesin-640x360

Потпаролот на полицијата во Вашингтон, Хју Кар информира дека наодите на обдукцијата укажуваат оти Лесин имал повреди на вратот, телото, рацете и нозете.

Лесин беше медиумски советник на Путин, кој помогна во формирањето на информативниот центар „Раша Тудеј“.

Како што јави ТАСС, во реакција на информациите од Вашингтон, Москва соопшти дека очекува објаснување и официјални податоци во врска со истрагата и околностите на смртта на Лесин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1