Мртво тело најдено во Ново Лисиче, познат е идентитетот


На 22.10.2016 година околу 04:27 часот, М.С. пријавил дека на бул.„Видое Смилевски-Бато“, односно позади сендвичара на наведената улица, во тревникот лежело непознато лице кое можно е да е починато.lenta policija telo

Од страна на екипа од Итна медицинска помош во 05:00 часот констатирана е смрт кај М.Т.(1949) од Скопје.

Од извршениот увид првично не се забележани траги на насилство. Телото на починатиот по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1