МТВ ќе прави анализа за гласањето на Скопскиот фестивал


Македонската радиотелевизија ќе направи анализа за синоќешното гласање на Скопскиот фестивал, додека го чека крајниот резултат и деталниот извештај од МВР за истрагата во врска со случајот со измамата со телефонското гласање.

mtv zgrada2

Во соопштение од Јавниот сервис велат дека им овозможиле рамноправно учество на сите изведувачи на Фестивалот.

Во него се вели дека ваквите манипулации фрлаат сенка на Фестивалот, со што се нанесува голем удар на македонската забавна и народна музика. Јавниот сервис дополнително ќе ги соошти своите идни постапки во врска со овој случај.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1