МВР најави истрага за наводите за закани врз пратеници


Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, најави истрага за наводите дека пратеници кои сакале да гласаат за уставните измени, примале закани.

Тој рече дека заканите најчесто им пристигнувале преку социјалните медиуми. Министерот ги повика пратениците да пријават можни закани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1