МВР се огласи по скандалот со казнетиот дедо – удрил во столб од семафор


МВР остро ги демантира наводите во текстот објавен, од наводен сведок на настанатот, во кој се тврди дека дедо, кој поминувал улица на пешачки премин, наводно бил запрен од полиција и казнет.

-Станува збор за целосна невистина, бидејќи според пријавеното на 13.11.2019 околу 08.00 часот Н.Б.(76) од Скопје, управувајќи моторно возило „матиз“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во столб од семафор. Бил извршен увид од увидна екипа, настанот е евидентиран, а Н.Б. бил пуштен да си оди, се наведува во соопштението на МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1