На фејсбук открила дека нејзиниот сопруг се венчал со друга жена!


Ивона Гибни открила дека мажот со кој била венчана 17 години, се оженил по втор пат на лускузна церемонија која чинела 45.000 фунти. За тоа дознала откако ги видела фотографиите поставени на социјалната мрежа Фејсбук на кои тој се бакнува со новата жена.

zena500

Педесет и пет годишната жена била омажена со Морис Гибни, вработен во нафтена компанија, повеќе од две децнии. Дури и неговите родители биле присутни на венчавката во британската амбасада во една арапска земја, пред се затоа што и тие биле уверени дека тој веќе бил разведен.

Мажнт се соочил со тешко обвинение за бигамија, заради што е осуден на шест месеци затворска казна.1zena500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1