На неа се е совршено, но стапалата …. (Фото)


Бразилската манекенка Изабел Гулар е една од најатрактивните жени во светот. Од очите, до долгите нозе, се на неа е совршено, се додека не се стигне до стапалата. Погледот на нив открива дека сепак никој не е совршен.

stapala1

Изабел Гулар неодамна била фотографирана во Сао Паоло, а фотографијата од нејзините стапала ја открива таа нејзина мана.Сега е голема модна ѕвезда, но Изабел како тинејџерка се соочувала со исмевањето од страна на врсниците затоа што е преслаба.

„До полнолетство немав ниту задник, ниту гради. Ниедно машко не ме сакаше. Во училиште сите ме нарекуваа жирафа, поради мојот изглед, се сеќавам, а после првата насловна страница никој не смееше да ми пријде“, вели таа.

Изабела има работено кампањи за водечки светски дизајнери, а од 2005 до 2008 година беше и еден од ангелите на „Викторијас сикрет“

57365_ig-profimedia0189261187_gal-1024x768

57360_ig-profimedia0189260947_630x0

57366_i-profimedia0186255977_630x0

stapala1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1