Не ја чувајте лубеницата во фрижидер-Ова е најголемата грешка која ја прават сите


Лубеницата треба да се држи на собна температура за да не се загубат сите нејзини хранливи состојки кои ги содржи, велат научниците.Лубеницата додека е ладна ги губи сите нејзини хранливи состојки и витамини, научниците велат и дека сите производи кои што ги чуваме во фрижидер ја губат својата хранливост.

Но и покрај ова луѓето несвесно лубеницата која е една од нај освежителните овошја во летото ја чуваат во фрижидерот за да го осетат вистинското нејзино освежување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1