Ненадејно почина милијардер – мистериозна смрт на еден од најбогатите луѓе во светот


Неговото семејство ги поседува инвестиционите банки Мелон банките во Њујорк и Дрексел Бурнам Ламберт.

Милијардерот Метју Мелон, наследник на банкарското царство, починал на 54. годишна возраст.

Неговата смрт ја потврдил неговиот роднина Питер Степаиќ, но не навел никакви детали.

Богатиот наследник работел на бизниси поврзани со мода, телекомуникации и финансии, а последниот бизнис му била советнички. Работел и како консултант за фирма која се занимава со дигитални валути.

Неговата прва сопруга Тамара е дизајнер, како и Никол Хејли, втората сопруга со која има три деца.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1