НОВ МАСАКР: Единаесет луѓе се убиени, 47 повредени во најновиот напад на Исламска држава


Најмалку 11 луѓе загинаа, а 47 лица се повредени во Багдад, по последниот напад на екстремистите на т.н. Исламска држава.
Нападот се случил во центарот на ирачката престолнина, кога експлодира автомобил бомба.
ИСИС ја презема одговорноста за овој напад.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1