Нов парк во кој ќе се сместат спомениците од „Скопје 2014″


Агенцијата за филм како опција денеска понудија изградба на парк во кој ќе се сместат сите спомен обележја од проектот Скопје 2014.

Доставени се првите елаборати за Министерството за Андон Јанев Ќосето кај комплексот судови и за Мајка Тереза и Воин на коњ на плоштад „Македонија“, а Владата ќе одлучи што да се прави со нив.

Утре ќе се одржи седница но се уште не знаат дали информацијата ќе се најде на деневен ред.

Овој предлог доаѓа по првиот предлог за претопување на спомениците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1