Нов земјотрес ја стресе Македонија


Утринава земјотрес ја стресе Македонија. По мирните денови и ноќи, утринава во 10 часот и 11 минути е регистриран земјотрес со епицентар во Карбинци.И Балканот се тресе изминативе два дена. Многу потреси се региструирани во Турција, Грција и Албанијаkarbintsi-640x280

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1