Ново невреме во Македонија – УХМР најави ќе грми утре


Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени. УВ=9

Во Скопје температура до 32 степени.

Утре попладне во западните делови од земјава ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Потоа продолжува периодот на стабилно време со секојдневен пораст на дневната температура, која до вторник во голем дел од земјава ќе надминува 35, а на места ќе достигне и 40 степени. УВ индексот во наредните денови ќе има многу високи вредности.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1