НОВО ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Сириските бунтовници тврдат дека ги убиле двата руски пилоти


Турција го собори рускиот борбен авион, како што соопштија леталото го нарушило нивниот воздушен простор. Анкара тврди дека дури десет пати упатила предупредување за нарушување на просторот, а од друга страна пак Руското министерство го демантира тоа.PILOTI-630x352

Инаку, сириските бунтовници тврдат дека ги убиле двата руски пилоти, за што и нема потврдна информација.

А претходно исто така соопштија дека собориле и руски хеликоптер кој бил во потрага на пилотите од соборениот авион.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1