Опасната игра “Синиот Кит” зема замав: Шестоодделенец се расече со шестар


Опасната игра “Синиот Кит” која одзема детски животи, и понатаму зема замав. Овој пат шестоодделенец од Тузла со шестар се расекол поради играта.

Немилиот настан се случил во куќата на детето, а родителите кои го пронашле детето крваво, веднаш повикале Итна помош. Детенцето било спасено во болница.

Играта за жал зема се поголем замав, а се шири брзо во сите земји во регионот. Засега не е регистриран случај кај нас, но родителите се секако исплашени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1