Османи и Ахмети со орел од вкрстени раце , го честитаа официјализирањето на законот за јазици


Со вкрстени раце во вид на орел, Претседателот на ДУИ Али Ахмети и вицепремиерот за евро-интеграции Бујар Османи, на Фејсбук го честитаа официјализирањето на законот за јазици.

Османи сподели фотографија со Ахмети и под која напиша

„Каков почеток на годината горд сум што сум соработник на Ахмети! Лидер!“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1