Ова е човекот кој уби повеќе од 20 луѓе во трговски центар во Тексас


21 годишно лице во Ел Пасо, Тексас, во еден трговски центар, според најновите информации, убил 22 , а ранил најмалку 20 луѓе, откако влегол со огнено оружје и почнал да пука.

Напаѓачот по кусо време е уапсен и приведен. Не се знаат причините за ова најново масовно убиство во САД.

Ел Пасо е град во Тексас со 680.000 жители и се наоѓа на границата со Мексико.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1