Ова е победничката песна на Макфест – Александра со „Врати ми го сонцето“ (Видео)


aleksandraJanevaMakfestКомпозицијата „Врати ми го сонцето“, музика и текст на Ристо Самарџиев и аранжман на Владимир Дојчиновски-Дојчин, во изведба на младата струмичанка Александра Јанева, ги доби симпатиите на публиката и се закити со првата наградата.

Младата Александра доби најголем број од гласовите на публиката и на првата фестивалска вечер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1