Ова е убиеното 16 год момче – убиен е по грешка, притворени се неговите другари


marko-jakovljevic-1398186229-484367

Многу е веројатно дека Марко Јаковљевиќ е случајно убиени, а постариот брат на убиениот во полицијата сведочел дека тој бил завртен со грбот кога неговиот брат бил застрелан и дека тој сфатил што се случило кога неговиот брат јаукнал од болка.

Милош Јаковљевиќ (20), брат на убиениот Марко (16), како и двајца неговите врсници се чувани во притвор под сомнение за инволвираност во престрелката во која вчера околу 21:30 часот загина Марко Јаковљевиќ .

Малолетникот бил застрелан од пиштол –  во грбот, куршумот поминал низ белите дробови и завршил во брадата по што починал на место.

ubistvo-ucenika-u-kaluderici-1398122084-483943Инцидентот се случил во дворот ОУ ” Милоје Васиќ ” во Сопот, каде што тој бил со неколку пријатели и две девојки.

– Тројца млади луѓе се уапсени и ги конфискувавмр нивните мобилни телефони, со цел да не се комуницираат и на тој начин да влијаат на истрагата.

Постои сомневање дека некои од младите е вмешан бидејќи раскажаа различна верзија во полицијата,, – вели извор на српските медиуми од полицијата.
Пиштолот е најден фрлен во блиската река.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1