Ова се најгледаните спотови на YouTube за 2014 година


Видео сервисот YouTube ги објави 10-те најгледани клипови во 2014 година. Најгледаното видео во оваа 2014 година е спотот за песната „Dark Horse“ на пејачката Кети Пери, кој е погледнат повеќе од 716 милиони пати.

youtube
На второто место е Енрике Иглесијас со својата песна „Bailando“. Видеото е прегледано повеќе од 589 милиони пати.

Третата позиција и припаѓа на пејачката Шакира и нејзиниот хит кој го сними со Ријана, а тоа е „Can’t Remember to Forget You“. Спотот собра повеќе од 443 милиони прегледи.

Следуваат 10-те најгледани клипови на YouTube во 2014 година

1. Katy Perry ft. Juicy J – „Dark Horse“

2. Enrique Iglesias ft. Descemer Bueno, Gente De Zona – „Bailando“

3. Shakira ft. Rihanna – „Can’t Remember to Forget You“

4. Shakira ft. Carlinhos Brown – „La La La (Brazil 2014)“

5. Jason Derulo feat. Snoop Dogg – „Wiggle“

6. Iggy Azalea ft. Charli XCX – „Fancy“

7. Sia – „Chandelier“

8. Taylor Swift – „Shake It Off“

9. Meghan Trainor – „All About That Bass“

10. Nicki Minaj – „Anaconda“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1