Ова се следните противници на Македонија


Хрватска, Норвешка и селекцијата на Белорусија ќе бидат следните тројца противници на македонските ракометари на ЕП во Полска.makedonija rakomet navivaci

Во следната фаза Норвешка ќе пренесе 4 бода, Хрватска 2, додека Белорусија 0, исто како и Македонија.

21.јануари (четврток): МАКЕДОНИЈА – Хрватска и Франција – Белорусија.
23.јануари (сабота): Полска – Норвешка и Хрватска – Франција.
25.јануари (понеделник): МАКЕДОНИЈА – Норвешка и Полска – Белорусија.
27.јануари (среда): МАКЕДОНИЈА – Белорусија,Полска – Хрватска, Франција – Норвешка.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1