Пак протести ако не се одложат изборите?


Македонија има сериозни причини да не организира избори на 24 април и сите аргументи преточени во барање за одложување на датумот невладините ги доставија до еврокомесарот Хан.glasanje izbori sobranie

Доколку нивните барања не бидат прифатени не се исклучува можноста за протест вели Бојан Маричиќ од Македонскиот центар за европско образование, објави 24Вести.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1