Патиштата чисти, екипите на терен- како е кај Стража во моментов?


Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот после интервенција на дежурните екипи од Македонија пат, соопштува АМСМ.straza

Екипите се на терен, а патиштата постојано се чистат. Со автомобили патот за поминување кај Стража е чист.

Забрани за движење на тешки товарни возила има на патните правци Тетово – Попова Шапка и крак Маврово – Дебар.

За останатите возила задолжителна е употреба на зимска опрема.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1