ПЕЈАЧКА од Босна УАПСЕНА за убиство, сама се пријавила во полиција


Сунита Хиндиќ-Бошњаковиќ е осомничена за убиството на добро познатиот сопственик на ресторан , Нино Иванковиќ од Буна кај Мостар.

Сунита се предаде на полицијата во местото Тербет кај Травник по еднодневната потрага.

Вчера рано наутро, во вилата Иванковиќ во Буна кај Мостар било пронајдено безживотното тело на Нино Иванковиќ.

Пронајден е пиштол до телото, па затоа првично се претпоставувало дека е самоубиство. Сепак, наскоро, полицијата објави различни информации.

Ова е насилна смрт, се води полициска истрага. Го добивме извештајот околу 7:30 часот, во Јужната полициска станица. Според првите официјални информации, смртта се случила како резултат на истрел со огнено оружје – рече Људевит Мариќ, портпарол на полицијата на Херцеговина за округот Неретва.

Полицијата за убиството на 55-годишниот бизнисмен ја осомничи 21-годишната Сунита Хиндиќ Бошњаковиќ. Според извештаите на медиумите во Босна и Херцеговина, таа од порано и е позната на полицијата, заради насилно однесување, пренесува Слободна Далмација.

Последниот инцидент датира од 1 мај годинава кога вербално, а потоа и физички го нападна хрватскиот државјанин А. Хоџиќ Бошњаковиќ стана позната по своите полуголи фотографии, кои ги објави на различни социјални мрежи и се пофали со титулата Мис Херцеговина – Каунти Неретва.

Пробала да се занимава и со музика, снимајќи неколку песни. Некои полициски извори ја поврзуваат и со проституцијата.

Таа, наводно, го застрелала Иванковиќ со повеќе куршуми во грбот и наскоро избегала. Се тврдело дека има помагачи, но дека не ја напуштила БиХ.

Денеска ќе се изврши обдукција за убиениот Нино Иванковиќ, по што ќе бидат познати повеќе детали.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1