Пет врховни судии ја одбија жалбата на семејтвото на Лазаров


Петмина врховни судии, Фаик Арслани, Ристо Катевеновски, Џемали Саити, Африм Фидани и Цветанка Периќ, по неколку месеци му ја одбија како недозволена жалбата на обвинетиот Душко Лазаров кој со неправосилна пресуда беше осуден за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, јавува А1.он.

Според жалбата на семејството на Лазаров, кога Кривичниот суд му определил притвор пропуштил формално да му ја укине гаранцијата, па на сила oстанале двете мерки.

Лазаров беше осуден на 15-годишна затворска казна

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1