По 28 години – Италијанската полиција конечно нашла украдена Веспа


Вчера, карабиниерите во провинцијата Ферара јужно од Венеција откриле скутер „Пјаџо 50“ што било украден од тинејџер во 1991 година, јави новинската агенција АНСА.

Бизнисмен на возраст од 44 години, стар колку и ограбениот сопственик на Веспата, е обвинет за примање украдена стока.

Полицијата го пронашла скутерот, кој бил целосно сочуван, кога мажот се обидел да го регистрира возилото што го купил за својот 16-годишен син, пренесува АНСА.

Во извештајот се вели дека два мотоцикли, за кои се верува дека биле делови од возило украдено во Неапол во 1995 и 1999 година, биле запленети како дел од истрагата.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1