Почина модниот дизајнер Карл Лагерфелд


Почина Карл Лагерфелд, објави францускиот магазин „Клосер“.

Модниот дизајнер беше креативен директор на „Шанел“. Почина во 86 година од животот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1