Почина најпознатиот милијардер


Саудискиот трговец со оружје и милијардер Аднан Кашоги, бизнисмен познат по раскошниот стил на живот, почина во Лондон, на возраст од 82 години, соопшти неговото семејство.

Во сооопштението се наведува дека Кашоги се лекувал од Паркинсонова болест, пренесуваат француските медиуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1