Почина велосипедистот кој утрово автомобил го удри на „Илинденска“


nesrekacentr3372 годишниот скопјанец кој утрово беше повреден во сообраќајката на булеварот „Илинден“ кај Матичното во Скопје, им подлегнал на повредите.
Јован А. заработи тешки телесни повреди во несреќата која се случи утринава околу 7 часот. Јован со својот велосипед се судрил со автомобил „Ауди“ управуван од А.Н. од Битола.
Скопјанецот веднаш бил пренесен во скопскиот Ургентен центар, каде околу 10:45 часот им подлегнал на повредите.
Фото – Нет прес
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1