Починал откако риба му скокнала во грло и го задушила


ribaФисал Мохамед од Хамбантота, Шри Ланка, почина по еден бизарен и неверојатен инцидент.

Тој ја извлекол својата рибарска мрежа, па тој од непознати причини со заби почнал да ја гриза мрежата за да ја ослободи рибата. Но тогаш се случило нешто неверојатно – рибата му скокнала во грло и го задушила.

Овој 24-годишен рибар веднаш бил пренесен во болница, но починал.

Мохамед е третата личност во регионот која годинава починала поради „напад од риба“, како што се наведува во посмртницата.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1