Полицајци прават рација а не можат да отворат врата (ВИДЕО)


На социјалните мрежи се исмеваат припадниците на шпанската цивилна гарда откако се појавија снимки на кои се гледа дека не можат да отворат врата за време на операција против каталонските сепаратисти.

Полицајците се обидоа да ја пробијат вратата, за што им требаа дури 34 удари со ,,овенот” за да ја скршат и неколку клоци да ја отворат ,,тврдоглавата” врата.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1