Полицаец пронајден мртов во Штип


Четириесет и деветгодишен полицаец, вработен во СВР Штип, денеска е пронајден мртов со пиштол покрај неговото безживотно тело, информира Министерството за внатрешни работи.
policijaСпоред првичните информации, Сашо Митев, вчера околу 11, 30  од неговота сопруга бил пријавен дека излегол од дома и повеќе не се вратил, по што неговите колеги тргнале во потрага.
Полициска екипа денеска околу пладне го пронашла Митев починат со рана од пиштол во главата. Оружјето било пронајдено покрај неговото тело и веднаш дадено за вештачење. По наредба на истражен судија, телото на полицаецот е дадено за обдукција со цел да се утврди под какви околности починал Митев и дали се работи за убиство или самоубиство.
Нет прес
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1