Полицијата трага по 23-годишно момче и две 17-годишни девојчиња


Вчера во 18.00 часот во ПС Гази Баба, Х.М. (52) од Скопје пријавил дека на 24.06.2017 година во 11.00 часот, од непознати причини, од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син Г.М. (23). Се преземаат мерки за пронаоѓање на
лицето.

Завчера 22.40 часот во ПС Кавадарци, Ќ.П. (41) од Кавадарци пријавил дека на 23.06.2017 година околу 16.00 часот, од непознати причини, од дома во непознат правец се оддалечила неговата 17-годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1