Полицијата застанала пијан возач – му дале право на еден повик, се шокирале кога сфатиле кај се јавил


Полицајците многу пати застануваат несовесни возачи кои возат во алкохолизирана состојба, меѓутоа најсмешна ситуација приредил еден човек од Бања Лука.alkotest

Имено, сите кои ќе бидат задржани во полициска станица на трезнење имаат право на еден повик.

Се почнало кога полицијата едно утро го видела како дреме во паркиран автомобил. Кога му пришле сфатиле дека е пијан па го однеле во станица на трезнење.

Кога му рекле дека има еден повик, тој го земал телефон и на изненадување на се јавил во ресторан и на сите во станицата им нарачал ќебапи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1