Поради овие 11 мажи жените во поранешна Југославија паѓале во несвест


Некои од нив и денес се поим за прави мажи. За нив жените воздишнувале, паѓале во несвест, им праќале страствени љубовни писма но само одбраните среќнички завршиле во нивните прегратки.
olic kalember
За своите љубовни успеси тие денес, години подоцна не зборуваат, доколку нешто сопмат тоа е така скромно и поприлично сменето во однос на вистината.
Меѓутоа, приказните, сведоците и жените зборуваат друго. Колку жени “паднале” на нивниот шарм никогаш нема да дознаеме, но некои од денешните госпоѓи, тогашни млади дами ги прашавме кои од нив биле најголеми фраери за кои многу од жените воздишнувале.
Бајага 
bajaga-746x1024
Бата Живојиновиќ
bata-zivojinovic
Драган Николиќ
dragan-nikolic
Франо Ласиќ
frano-lasic
Горан Бреговиќ
goran-bregovic
Небојша Бакочевиќ
nebojsa-bakocevic
Слободан Боба Живојиновиќ
slobodan-boba-zivojinovic
Владо Келембар
vlado-kelembar
Здравко Чолиќ
zdravko-colic
Жарко Лаушевиќ
zarko-lausevic
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1