Порничот и донесе победа – Северина стана газда на порталот кој ги објави секс снимките


Северина долги девет години водеше спор против фирмата „Прва страница“, чија сопственост е порталот Индекс, кој прв ги објави фотографиите од нејзиниот порно-филм.

severina indexhr-400x230Државниот завод за интелектуална сопственост, по голем број на парници, на крајот пресудил во корист на Северина.

По правосилната одлука која настапи вчера, експертите ќе ја проценат реалната вредност на порталот, а потоа истиот ќе оди на аукција.

Тоа значи дека судбината на порталот Индекс, на авторот Матија Бабиќ, ќе се движи во една од двете можни насоки: или сопственик на името „индекс“ ќе стане некој друг издавач кога брендот ќе биде понуден на јавно наддавање, или, ако никој не покаже интерес за негово купување, Северина ќе остане сопственик на трговската марка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1