Потресна исповед на Северина: Еднаш во животот посакав да умрам


Хрватската пејачка проговори за своите стравови како мајка. Северина Вучковиќ го прослави третиот роденден на својот наследник Александар остави порака која ги изненади сите.

Таа после три години откри детали од породувањето и колку тоа и го променило животот.severina-sin500

Мајчинскиот страв за животот на нејзиното бебе бил поголем од стравот за сопствениот живот. Еве што напиша Севе понесена од најубавите емоции:

Само еднаш во животот се исплати да умреш… Само еднаш помислив „Е сега Боже земи ме… можам да умрам“. Без страв, без воздржување, без чувство на вина. Потполно мирно и сталожено реков „Земи ме мене“. Тоа излезе од онаа точка во мене каде се меше мајчината сила и мајчиниот страв за детето.

После две епидурални инјекции во паузата на давање на третата. Само студено помислив „Во ред е, земи ме мене, само немој нему нешто да му се случи“. Тогаш прв и последен пат сакав да умрам и од тој ден повеќе го ценам животот и токму поради него веќе никогаш нема да помислам на смртта. Фала ти сине што ме избра мене и ми го продолжи животот. Мило мое, среќноооо!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1