Потресно сведоштво на најдобрата другарка на Тијана


Најдобрата другарка на Тијана Јуриќ, С.И. (15) вчера била сослушана на судот во Суботица.

nestala-tijana-juric-Девојчето беше многу вознемирено. Раскажа дека со Тијана и нивните другари биле на фудбалски турнир во спортскиот центар Рата, а потоа некаде околу полноќ двете заминале дома. Според изјавата на нејзината другарка, Тијана последен пат ја видела кога се разделиле кај кафаната „Полет“ кога таа заминала да ја врати дуксерката на другарот, изјавил извор за Курур.рс.

Другарката на Тијана изјавила и дека заедно со останатие другари веднаш заминале да ја бараат Тијана, затоа што не стигнала кај другарот на кого требала да му ја врати дуксерката а ниту се јавила дека стигнала дома.

На сослушувањето присуствувал и Виктор Гостиљац, адвокатот на Драган Јуриќ (34) кој не и’ поставил ниту едно прашање.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1