Потсетување за сите кои планираат да одат на Водно: Казните се високи


И овој викенд важи забраната за автомобили на Водно, како мерка за загадениот воздух.

Граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и постојната линија со број 25, кои за време на викендите и државните празници се бесплатни.

Град Скопје почнувајќи од 25 ноември годинава воведе забрана за движење возила на патот до Средно Водно, која важи секој викенд и за време на државните празници. Оваа забрана важи во еден правец, од клучката за Сопиште до Средно Водно и од паркингот кај манастирот „Свети Пантелејмон“ до Средно Водно.

Доколку не ја почитувате оваа одредба, казните се 45 евра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1