Повторно дожд – еве кога ќе врне


Во текот на ноќта и утре, особено претпладне, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со обилен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град.

Дневната температура ќе опадне за околу 6 степени. Потоа следува период на стабилно и топло време, освен во среда, кога ќе има услови за локална нестабилност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1