Повторно дупка во земјата – проголта 13 куќи (Видео)


dupka-brazilСигурносните камери во бразилското гратче Абаететубу го снимиле стравичното пропаѓање на земјата во населено место.

Дупката која се отворила под населбата проголтала 13 куќи.

Неколку десетици луѓе останаа без покрив над главата, а на тоа подрачје прогласена е вонредна состојба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1