Пожар во Кисела Вода, гори куќа


Пожар избувнал попладнево во куќа во скопската населба Кисела Вода, на улицата „Димо Хаџи Димов“, дознава Курир.pozarna32

Командантот на противпожарната единица Благоја Менковски за Курир потврдува дека опожарена е кровна конструкција од куќа, а пожарот е ставен под контрола. На терен се излезени 5 противпожарни возила.

Од СВР Скопје за Курир велат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:30 часот, но засега немаат повеќе детали.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1