Познатата писателка Исадора Бјелица повторно се бори со ракот – Тоа зло нема да ме одвои од моите деца


Српската писателка Исадора Бјелица се бори со нова битка во животот, покрај тоа што ги извади јајниците, матката, пред месец дена повторно и се врати ракот. Исадора моментално се наоѓа во болница,  каде е на терапија, писателката сепак решила да не се предава и на секој можен начин се обидува да ја излечи тешката болест.

– Моментално сум на терапија и не ми е до зборување. Тој ужас го победив два пати, ќе го победам и овој трет пат. Ако треба ќе го победувам дури и до 50. пати. Нема тој ужас да ме одвои од моите деца. Ви благодарам на сите за поддршката бидејќи многу ми значи, рекла Исадора за српски Ало.

isidora bjelica

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1