Претепан пензионер: Завршил цел искршен во болница


Во 20 часот во ЕИК од страна на обезбедувањето од Градската болница „Св.Наум Охридски“, пријавено е дека во болницата донесен бил повреден 66-годишниот С.Б. од селото Радишани-скопско, којшто во близина на резервоарите за вода, физички бил нападнат од страна на 65-годишниот П.Л. кој го удирал со стап во пределот на телото, при што му нанел тешки телесни повреди и тоа отворена рана на главата, изместено десно рамо, скршена чашка од десна нога, фрактура на лев рачен зглоб, констатирани од страна на лекар.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1