Приведен шпион од Косово, правел скици за касарната Илинден


Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“ од КЗ на РМ бил приведен Х.Р.(58) од Косово.

Истиот бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“. По целосно расветлување и документирање на случајот ќе му биде поднесен соодветен поднесок и ќе се превземат понатамошни дејствија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1