Пронајдени човечки коски кај Свети Николе


Човечки коски и влакна закопани во земја биле пронајдени завчера на излетничкото место Ѓуриште кај Свети Николе, а полицијата извршила увид вчера, по што коските се предадени на Институтот за судска медицина за понатамошна постапка, известува МВР.

Се работи на утврдување на идентитетот на лицето.

policijaMKD

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1