Ринго Стар: Вистинскиот Пол Макартни загина во сообраќајка, ова е негов двојник!


Поранешниот гитарист Ринго Стар на некогаш планетарно популарните “Битлси“ во едно интервју во Холивуд тврди дека вистинскиот Пол Макартни загинал  во сообраќајна несреќа во далечната 1966 година и дека сегашниот Макартни е всушност двојник.Bitlsi

Оваа изјава на Ринго го шокираше светот. Тој во интервјуто вели дека членовите на “Битлси“ со години се расправале, дека биле многу нервозни поради измамата и дека преку нивните песни во шифри се обидувале на светот да му дадат порака околу ова.

bitlsi

Ринго вели дека нивниот тогашен менаџер им забранил јавно да зборуваат околу смртта на вистинскиот Макартни ,но тој решил да проговори зошто се плашел дека како единствен живо од групата,ќе ја однесе тајната во гроб.

-Бевме многу исплашени кога загина Пол, но менаџерот одма најде двојник кој мислевме да го заменува нашиот Пол барем една недела. Никој не ја забележа разликата и тој остана. Тешко ми е да зборувам за тоа, но се покажа дека копијата Пол Макартни е дури и подобар музичар од вистинскит, раскажува Ринго.Bitlsi

Пол Макартни после оваа изјава на Ринго сеуште не се огласил во медиумите, ниту да демантира, ниту да потврди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1