Русин со истетовиран Адолф Хитлер на градите- кандидат за градоначалник на Москва


Руската полиција на кратко го задржала Алексеј Навални, истакнат противник на Владимир Путим, откако поднел кандидатура на изборите за градоначалник на Москва во септември.

navalni37 годишниот Алексеј е обвинет за проневера на фондови на една државна фирма, а припадниците на полицијата го уапсиле веднаш по пријавата на кандидатурата кога во еден момент застанал да ги поздрави своите симпатизери.

Маса на луѓе потоа го опкружила возилото на полицијата извикувајќи срамота и Навални е наш градоначалник.

Иднината на Навални е неизвесна, со обзир на тоа дека на 18-ти јуни му претстои пресуда дека во 2009 година проневерил пола милион долари.

Инаку Алексеј Навални и нема така сјајно минато, бил поврзуван со неколку нео-нацистички движења во Русија и не е тајна дека на градите го има истетовирано Адолф Хитлер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1