Се бара нулта негатив крва група за дете болно од леукемија!


Се бара нулта негатив крва група за дете болно од леукемија, доколку сакате да помогнете ве замолуваме да се јавите во трансфузиологија на телефонскиот број 32 26 923/ 02 31 19 101 или повеќе инфо на следниов линк или во текот на денот да поминете да дадете крв за да се спаси безценет човечки живот!

Посебно кога се работи за дете!krvna

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1