Се бараат доктори за работа во Обединетите Арапски Емирати, плата од 7.000 долари


Агенција за посредување при вработување во земјата и странство Глобал ворк интер распиша оглас за вработување на доктори во Al Sharq Hospital – Fujairah (ОАЕ).

Болницата има потреба од специјалисти(педијатри, гинеколози, ортопеди) со претходно работно искуство од осум години.

al-sharq-hospital-1728x800_c
Платата за движи од 6.945 до 7.780 долари, а болницата обезбедува триесет дена одмор, платен авиобилет еднаш во годината, здравствено осигурување и низ други поволности за членовите на семејството.

Повеќе детали на следниот линк.

Emagazin.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1